Немирівська районна рада
Немирівський район, Вінницька область

День пам`яті та примирення

Переглядів: 165

На Немирівщині відбулися заходи з нагоди Дня пам'яті та примирення

8 травня, ми разом з мільйонами людей по всьому світу, відзначаємо День пам’яті і примирення та 73-тю річницю Перемоги над нацизмом. Пишаємося тим, що наш Український народ вніс вирішальний внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від нацистського поневолення. Подвиги наших дідів, батьків та матерів сповнені глибоким патріотизмом, і сьогодні надихають молоде покоління плекати любов до рідної землі у своїх серцях. Низький уклін кожному, чиє ім’я викарбувалося на гранітних скрижалях Перемоги, і тим, хто так і лишився Невідомим Солдатом. Обов’язок нинішніх поколінь – бути гідними продовжувачами справи переможців, що вирвали країну з лап фашистів.

Саме з цією метою немирівчани та жителі Немирівського району зібрались на єврейському кладовищі нашого міста, де з початку осені 1941 року було розстріляно 3460 чоловік єврейського населення, а 7 листопада 1941- ще 2680 чоловік. Фашистські кати, відповідно до документів районної комісії, яка проводила ексгумацію тіл розстріляних в 1944 році за період окупації в Немирові, розстріляли 7785 громадян єврейської національності, військовополонених та партизани, яких було замордовано та закопано в землю живими. Та найбільше вражає людський розум і серце той факт, що на кладовищі є Братська могилка дітей, яких розстріляти ворожі фашисти.

Поруч з могилами проведена панахида за загиблими, молитву розпочали представники єврейської громади, адже серед заборонених найбільше людей єврейської національності. Продовжили молитву священик Романа Ковальчук - настоятель Свято-Покровської парафії Української православної церкви Київського патріархату м. Немирова, Протоієрей Василь Гончарук - благочинний Немирівського церковного округу Української православної церкви та Отець Руслан - настоятеля Римо-католицької церкви, пастор церкви ЄХБ Ігор Шеремет.

Урочиста частина мітингу–реквієм розпочалась з виступу краєзнавця та дослідника подій Другої світової війни Анатолія Йосиповича Черниша, який розповів усім присутнім, які страшні події вирували в роки війни на цьому місці, яке немирівчани символічно назвали Немирівським «Бабиним яром».

Із вітальним словом до присутніх звернулись голова районної державної адміністрації Юрій Миколайович Погорелюк, голова районної ради Сергій Віталійович Укринський та заступник міського голови Дзюбак Іван Павлович.

Завершився мітинг–реквієм хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку розстріляних мирних жителів та військовополонених.

  

  

  
  

  


 

« повернутися до списку новин