Немирівська районна рада

Центр ПМСД Немирівської районної ради

«Первинка» Немирівщини підтримує роботу ФАПів та вдосконалює розвиток медичної галузі в районі

Тринадцять амбулаторій, 33 фельдшерські пункти та п’ять ФАПів перебувають у підпорядкуванні Немирівського районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги. Заклади разом надають медичну допомогу майже 33 тисячам 100 жителів.
Центр перетворився в комунальне некомерційне підприємство і уже підписав договір з Національною службою здоров’я.


- Центр виконав усі умови, аби підписати договір із Національною службою здоров’я. Завдяки співпраці з місцевою владою установа перетворилась у комунальне некомерційне підприємство й уже отримала фінансування. На сьогодні наш заклад профінансований на суму понад 1 млн гривень. Є залишки, які ми можемо направити на покращення матеріально-технічної бази амбулаторій. Якби договір не укладали, фінансування було б значно меншим. У кожній амбулаторії, та й у Центрі є інформація про лікарів також у нас розміщені спеціальні наліпки «Тут можна обрати лікаря», - розповідає головний лікар районного ЦПМСД Василь Божко.

 


Медична установа тісно співпрацює із місцевими органами влади. Завдяки цьому усі лікарі Центру та амбулаторій забезпечені комп’ютерною технікою, інтернет-зв’язком.
Усі ФАПи та фельдшерські пункти вирішили зберегти аби наблизити медичну допомогу до жителів віддалених сіл району.
Заклад тісно співпрацює з «вторинкою», оскільки усі лабораторні дослідження та консультаційні функції зосереджені там.

- Якщо пацієнт потребує дообстеження або консультації вузького фахівця – ЛОРа, кардіолога, невролога - сімейний лікар дає направлення хворому на таку консультацію у центральну районну лікарню. Найближчим часом у нас повинен з’явитися УЗД-апарат та фахівець, який проводитиме обстеження, - додає головний лікар.

На базі ЦПМСД працюють 18 лікарів, з яких один терапевт та один педіатр, а декларування відносин лікаря з пацієнтом відбувається спокійно, у звичному режимі. Нині близько 70% населення визначились з медичним супроводом.
Сімейні лікарі проводять профілактичні бесіди з пацієнтами щодо серцево-судинних хвороб, гіпертонії, цукрового діабету та закликають батьків щеплювати своїх дітей. Заклад забезпечений всіми необхідними вакцинами.


В 2017 році в межах Центру створена  Мельниковецька амбулаторія загальної практики-сімейної медицини.
-Амбулаторія обслуговує жителів трьох сіл, які об’єднані в Мельниківську ОТГ - село Червоне, Мельниківці та Ометинці. А це 1 тисяча 516 жителів, Тут є денний стаціонар, сучасна лабораторія, дитячий кабінет щеплення та кабінети лікаря, жіночий оглядовий кабінет, а завдяки програмі місцевих стимулів молодим фахівцям надається житло, - розповідає голова Мельниківської ОТГ – Олександр Лесько.

За його словами важливо зберегти доступність медичних послуг «на периферії», тому вкрай необхідно підтримувати фахівців, що надають допомогу в амбулаторіях та ФАПах.

 

 

 

 

 

Вакцинація

Не вакциновані діти

Про КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

БЦЖ

Вакцини

Гепатит

Дифтерія

Інфекція

Кір

Поліомієліт

Поліомієліт 2